Nákupný poradca

Aký rybársky bivak vybrať

Aký rybársky bivak vybrať

Poznáte to. Zvažujete kúpu vhodného prístrešku na ryby, otvoríte si stránky e-shopov predávajúcich rybárske potreby, rozkliknete ponuku a neviete, ktorý bude ten správny. Preto sa vám pokúsime pomôcť v tomto článku. 

Aké nástrahy na amura vybrať?

Aké nástrahy na amura vybrať?

Na základe poznatkov nadobudnutých rybnikármi a samotnými rybármi vieme, že amur biely je ryba živiaca sa predovšetkým rastlinnou potravou. Len v období jej nedostatku prijíma aj živočíšnu potravu. 

Ako vybrať jigové háčiky

Ako vybrať jigové háčiky

Rybolovná technika prívlač si u nás získava čoraz viac fanúšikov. Navodzuje nepretržitý adrenalín v tele, keďže sme stále v kontakte s nástrahou a tzv. kopanec môže prísť naozaj v každom momente.

Aké rybárske háčiky vybrať?

Aké rybárske háčiky vybrať?

V prvom rade, si musíme uvedomiť, že rybolov nie je iba o tom, kde a na čo lovíme. Nesmierne dôležitou súčasťou každej úspešnej rybačky je naša montáž. Bol som svedkom mnohých prípadov, kedy rybár prišiel o kapitálny úlovok práve kvôli zle uviazanému háčiku alebo nevhodne zvolenom tvare a veľkosti háčika. A po tomto naozaj netúži žiaden z nás.

Aký stojan na prúty vybrať

Aký stojan na prúty vybrať

Ak nie ste ortodoxný  prívlačiar, muškár, alebo nechytáte vyslovene iba z člna, určite vo svojej výbave potrebujete nástroj, do ktorého uložíte nahodené prúty. Týmto nástrojom sú stojany na prúty. Bez nich sa na rybačke nezaobídete. Pre aké stojany na udice sa však rozhodnúť?

Aký vlasec vybrať na sumce

Aký vlasec vybrať na sumce

Sumec je naša najväčšia a najsilnejšia ryba, a preto, ak sa vyberieme na tohto predátora, treba venovať aj výberu vlasca veľkú pozornosť. Aké silóny vybrať na sumce? Aké šnúry? Je na sumca lepší vlasec alebo šnúra?

Aký kaprársky navijak vybrať?

Aký kaprársky navijak vybrať?

Tak táto otázka vŕta v hlave nejednému rybárovi. Trh ponúka nepreberné množstvo týchto „strojov“. Webové stránky a pulty rybárskych predajní sú ich plné. Výrobcovia sa predháňajú v technických inováciách, počte ložísk, kapacite cievky, rýchlosti prevodu a v neposlednom rade aj dizajne.

Aký kaprársky vlasec vybrať

Aký kaprársky vlasec vybrať

Odpoveď na túto rybármi často kladenú otázku nemožno presne špecifikovať, a to z jediného dôvodu. Záleží totiž, na aký druh rybačky budete vlasec používať. Je rozdiel, či lovíte na plavák v blízkosti brehu, alebo či vyvážate svoje nástrahy na veľké vzdialenosti.

Voblery na pstruhy

Voblery na pstruhy

Medzi najosvedčenejšie pstruhové nástrahy už roky patria voblery. Nezabúdajme, že woblery na pstruhy musia spĺňať viaceré požiadavky, aby boli účinné počas lovu. Musia vyhovovať farebne, musia mať optimálnu dĺžku a ponor.
Aký feeder prút vybrať

Aký feeder prút vybrať

Čoraz viac rybárov sa začína venovať najjemnejšej rybolovnej technike, a to lovu na feeder. Niet sa čo čudovať, feeder je univerzálnym spôsobom lovu rýb - môžete s ním loviť prakticky všetky druhy rýb na stojatých i tečúcich vodách. Aj tu platí, že výber prútu nemožno podceňovať. 

Aký podberák vybrať

Aký podberák vybrať

To nie je len otázka z dlhej chvíle. Rybársky podberák je totiž zákonom stanovená pomôcka počas lovu, bez ktorej nemôžete loviť. To znamená, každý rybár musí mať počas lovu pri sebe rybársky podberák. Otázkou je, aký podberák si treba vybrať?

Aký sumčiarsky navijak vybrať

Aký sumčiarsky navijak vybrať

Lov kráľa slovenských hlbín si vyžaduje kvalitné silové náradie. Aké navijaky by ste si mali na sumce vybrať? A kedy zvoliť navijak a kedy multiplikátor? Poradíme vám.

Aký sumčiarsky prút vybrať

Aký sumčiarsky prút vybrať

Sumec je bezpochyby najsilnejšia ryba, aká sa dá u nás uloviť, a preto je dôležité vedieť, aký sumčiarsky prút vybrať z bohatej ponuky na rybárskom trhu.

Aký rybársky čln vybrať

Aký rybársky čln vybrať

Uvažujete o investovaní do rybárskeho člnu? Aby ste sa rozhodli pre ten správny, ponúkame vám pár rád, ako si môžete vybrať ideálny rybársky čln priamo pre vás.

Aký prívlačový navijak vybrať

Aký prívlačový navijak vybrať

Aké sú najvhodnejšie prívlačové navijaky? Na čo by sme nemali zabudnúť, ak si vyberáme navijak na lov dravcov prívlačou? Na Háčiku vám poradí známy prívlačiar a ligový pretekár Paľo Vašíček.

Aký navijak na UL prívlač vybrať

Aký navijak na UL prívlač vybrať

Rybári sa v poslednej dobe čoraz častejšie venujú UL prívlači. Ide o dynamický, veľmi efektívny spôsob lovu dravcov. Veľa rybárov hľadá odpoveď na otázku: Aké navijaky si vybrať na UL prívlač. V krátkosti popíšeme ako postupovať pri výbere UL navijaku.

Aký prívlačový prút vybrať

Aký prívlačový prút vybrať

Výber prívlačového prútu závisí od štýlu rybolovnej techniky, ktorej sa chceme venovať. Veľké rozdiely sú medzi prútmi, ktoré používame na horské potoky, ktoré vyžadujú špeciály o dĺžke 180 cm.  Na veľké rieky alebo priehrady, po prípade na lov sumca používame tie najťažšie prúty veľkých gramáží z ponuky.

 

Aký kaprársky prút vybrať

Aký kaprársky prút vybrať

Túto otázku si pokladá veľa rybárov. Jedni v tom majú jasno, druhí majú z toho nepreberného množstva prútov ponúkaných trhom chaos. Najjednoduchšie je požiadať o radu obchodníka. Skutočne fundovaný predajca vám podľa vašich požiadaviek vyberie najlepšiu možnú alternatívu. 

Akú zavážaciu loďku vybrať?

Akú zavážaciu loďku vybrať?

Zavážacie (vyvážacie) loďky sa čoraz viac stávajú nepostrádateľnou súčasťou rybárskej výbavy nejedného rybára. Uvažujete aj vy o investovaní do vyvážacej loďky? No nie ste si celkom istý pri výbere zavážacej loďky? Poradíme vám.

Hľadáte lodný motor na čln?

Hľadáte lodný motor na čln?

Hľadáte lodný motor na čln? Byť ekologický je dnes IN. Stavte na lodné elektromotory RHINO VX. Výkonné a spoľahlivé motory na čln novej generácie s dôrazom kladeným na optimálnu spotrebu energie. Neobávajte sa investovania - Háčik zabezpečuje aj autorizovaný servis na elektromotory RHINO!

Anketa

Aká ponuka by vás oslovila?
Rybárske akcie a výpredaje
(435)
Rybárske akcie a výpredaje26 %
Novinky 2019
(417)
Novinky 201925 %
Výbava na lov kapra
(404)
Výbava na lov kapra24.2 %
Prívlačová výbava
(415)
Prívlačová výbava24.8 %

Meniny

Dnes má meniny Marián,Majo,Marko.
Navrch stránky