Blog

Rybárska duša

Rybárska duša

Občas si kladiem otázku: “Čo ma ťahá späť k vode?” Ak by som sa vrátil na začiatok svojho príbehu, tak by to bolo nadšenie z rýb ako tvorov. 
Recept na opatrné ryby alebo ako ma zasvätili do tajomstiev mŕtvych ramien

Recept na opatrné ryby alebo ako ma zasvätili do tajomstiev mŕtvych ramien

Priznám sa, že som vyrastal na mŕtvych ramenách. Tieto vody mi prirástli k srdcu a stále sa tam vraciam. V čase, keď som bol chlapcom, sme techniku, aká je dnes, vôbec nepoznali. Snáď miliónkrát som si predstavoval, ako to asi vyzerá pod vodou.

 

Výroba voblerov - ako si vylepšiť vobler

Výroba voblerov - ako si vylepšiť vobler

Wobler je úžasná nástraha, do ktorej sa rýchlo zamilujete. Dokonale imituje prirodzenú korisť predátora. Dokáže dravca nájsť v hlbinách, počkať na neho a vyprovokovať ho k útoku. Rovnako môže poskakovať po hladine a dokáže pripraviť rybárovi úžasné divadlo pri pohľade na sčerenú hladinu počas útoku šťuky alebo boleňa.

Lov dravcov na rybky

Lov dravcov na rybky

Najprirodzenejšiou potravou dravých rýb sú iné vodné živočíchy. Tie samy o sebe predstavujú dokonalú nástrahu pri love na väčšinu osvedčených rybolovných techník. Lov dravcov na rybku je veľmi účinnou a produktívnou metódou lovu. Veľmi jednoduchou a nenáročnou na čas, výbavu a spôsob lovu.

Voblery na zubáče

Voblery na zubáče

Tentoraz vám predstavím niekoľko mojich úspešných woblerov, s ktorými som pochytal najviac zubáčov.  A na záver vám prezradím jedno tajomstvo, ktorého uplatnenie v praxi vám umožní byť najúspešnejším prívlačiarom v okolí.

Čo je sbirolino

Čo je sbirolino

Sbirolino je plastová, sklenná pomôcka, určitý druh plaváku, ktorá nám slúži na dopravenie veľmi drobnej nástrahy do potrebnej vzdialenosti. Sbiro sa používa vyslovene na lov pstruha dúhového na jazerách, príp. na lov sprievodných rýb, ako je jalec, ostriež, zubáč alebo biela ryba. 

Ako loviť so sbirolinom

Ako loviť so sbirolinom

Sbiro - od 1 do 25 gramov. Táto jednoduchá technika lovu nám pomáha dopraviť nástrahu najmenších rozmerov do vzdialeností, kde pri muškárení alebo ultraľahkej prívlači ani s najvýkonnejším náradím nemôžeme počítať. Ide vlastne o jednoduchý systém, ktorý je založený na podobnom systéme ako plavákový prút.

Apatické zubáče - negatívny vplyv splnu

Apatické zubáče - negatívny vplyv splnu

Zdravím vás, priatelia prívlačiari. Moja skúsenosť z poslednej rybačky, ktorá bola síce úspešná, ale niečo jej chýbalo a nebolo to to pravé orechové, ako sa povie. Zubáč je veľmi náladová ryba. Jeho chovanie dosť ovplyvňuje najmä počasie a tlak, ale takisto aj spln mesiaca. Klasická celodenná rybačka z člna, množstvo krásnych záberov, ale bohužiaľ väčšina nepremenená.​
Prívlačové nástrahy: Plast či guma?

Prívlačové nástrahy: Plast či guma?

Povieme si niečo o nástrahach na lov zubáčov. Z mojich skúseností lovím radšej na gumenné nástrahy, tzv. kopytá. Mám ich veľmi rád pri love dravých rýb, a to z jedného jediného dôvodu. Vedia dokonale napodobniť živú nástrahu.
Lov zubáčov na Dunaji

Lov zubáčov na Dunaji

V jedno poobedie sme sa vybrali spolu s mojim parťákom Pavlasom na staré koryto Dunaja. Počasie bolo výborné, na oblohe sa ukazovalo pár mráčikov, čo značilo priaznivé podmienky, a preto sme neváhali pripojiť vozík s člnom + prívlačový „vercajch“.

Meniny

Dnes má meniny Ferdinand,Ferďo,Ferdinantko.
Navrch stránky
×

Pridajte sa k nám

Prihláste sa na odber noviniek a získajte zľavu 8€ s dopravou zdarma pri nákupe nad 49€.

Zľava 8€ na prvý nákup