Blog

Lov dravcov na rybky

Lov dravcov na rybky

Najprirodzenejšiou potravou dravých rýb sú iné vodné živočíchy. Tie samy o sebe predstavujú dokonalú nástrahu pri love na väčšinu osvedčených rybolovných techník. Lov dravcov na rybku je veľmi účinnou a produktívnou metódou lovu. Veľmi jednoduchou a nenáročnou na čas, výbavu a spôsob lovu.

Voblery na zubáče

Voblery na zubáče

Tentoraz vám predstavím niekoľko mojich úspešných woblerov, s ktorými som pochytal najviac zubáčov.  A na záver vám prezradím jedno tajomstvo, ktorého uplatnenie v praxi vám umožní byť najúspešnejším prívlačiarom v okolí.

Lov sumcov na rybky

Lov sumcov na rybky

Mnohí z nás, a ja v minulosti tiež, si povedia: „Čo na tom záleží, akú rybu napnem? Nech je len živá a dobre pracuje.“ Áno, táto teória naozaj platí, ale nie vždy.

Čo je sbirolino

Čo je sbirolino

Sbirolino je plastová, sklenná pomôcka, určitý druh plaváku, ktorá nám slúži na dopravenie veľmi drobnej nástrahy do potrebnej vzdialenosti. Sbiro sa používa vyslovene na lov pstruha dúhového na jazerách, príp. na lov sprievodných rýb, ako je jalec, ostriež, zubáč alebo biela ryba. 

Ako loviť so sbirolinom

Ako loviť so sbirolinom

Sbiro - od 1 do 25 gramov. Táto jednoduchá technika lovu nám pomáha dopraviť nástrahu najmenších rozmerov do vzdialeností, kde pri muškárení alebo ultraľahkej prívlači ani s najvýkonnejším náradím nemôžeme počítať. Ide vlastne o jednoduchý systém, ktorý je založený na podobnom systéme ako plavákový prút.

Lov zubáčov na Dunaji

Lov zubáčov na Dunaji

V jedno poobedie sme sa vybrali spolu s mojim parťákom Pavlasom na staré koryto Dunaja. Počasie bolo výborné, na oblohe sa ukazovalo pár mráčikov, čo značilo priaznivé podmienky, a preto sme neváhali pripojiť vozík s člnom + prívlačový „vercajch“.

Anketa

Aký druh ryby lovíte?
Kapor
Kapor35.2 %
Sumec
Sumec31.8 %
Zubáč, šťuka
Zubáč, šťuka33 %

Meniny

Dnes má meniny Vladislav,Vlado,Vladko.
Navrch stránky