Rybárske články

S woblermi SALMO na veľké ryby

S woblermi SALMO na veľké ryby

Veľmi rád chytám s voblermi SALMO. Práve týmto voblerom vďačím za svoje kapitálne ryby, ktoré som doteraz chytil a sú mojou topkou medzi voblermi. Mám odskúšaných veľa modelov z tejto značky. Najviac sa mi osvedčil dvojdielny Salmo Frisky, ktorý ma neopakovateľný prirodzený pohyb. Dokáže vyprovokovať takmer všetky dravé ryby.

Prívlač: Plast či guma?

Prívlač: Plast či guma?

Povieme si niečo o nástrahach na lov zubáčov. Z mojich skúseností lovím radšej na gumenné nástrahy, tzv. kopytá. Mám ich veľmi rád pri love dravých rýb, a to z jedného jediného dôvodu. Vedia dokonale napodobniť živú nástrahu. Po pravde nebránim sa ani plastovým woblerom. Tam ma hlavne upútali dokonalé tvary a farby týchto nástrah. Gumenné nástrahy používam takmer všade, kde sa dá chytať. Nikdy ma ešte nesklamali. Týka sa to aj chytených rýb. Veľmi rád používam výrazné, krikľavé farby - či už v čistej alebo zakalenej vode. 

Napínajte ryby správne

Napínajte ryby správne

Pri vode sa objavuje stále viac a viac „sumca chtivých“ rybárov, brehy riek sa neúnosne zapĺňajú. Každý s nádejou čaká na rybu svojich snov a každý tomu obetuje takmer všetko. Veľa týchto začiatočníkov mi často kladie otázky aké ryby napínať, ako napínať a podobne. Spôsobov správneho nastraženia rýb, alebo jednoduchšie napínania je niekoľko. Vždy to ale záleží v akom prostredí lovíte, či sa jedná o vodu stojatú alebo prúdiacu, a úplne na záver treba pripomenúť vody zahraničné, kde je povolené to, čo je u nás už roky z neznámych dôvodov zakázané, a to je používanie viac trojhákov a ich kombinácií.

 

Viete čo nakupujú slovenskí rybári?

Viete čo nakupujú slovenskí rybári?

 

Položili ste si už niekedy otázku čo vás doviedlo k rozhodnutiu pre nákup určitého produktu? Bola to dlhodobo plánovaná akcia, alebo výsledok momentálneho náhodného popudu? 

 

U nás platí: značka = kvalita.

U nás platí: značka = kvalita.

Nezmyselné a prehnané nosnosti neznačkových vlascov vždy stáli na pozastavenie sa ako je to možné, že vynikajú tak výbornými parametrami. Odpoveď je však úplne jednoduchá: je to nemožné a zavádzajúce potencionálneho zákazníka.

Jediné na čo sa dá naozaj spoľahnúť je presvedčiť sa, či značky podliehajú prísnym kritériám a pravidlám kontrolnej asociácie EFTTA (European Fishing Tackle Trade Association). Tá ako jediná zaručuje absolútne 100% spoľahlivosť vyznačených údajov na produktoch testovaných značiek.

Dirty Devil - Čertovsky dobrý

Dirty Devil - Čertovsky dobrý

 

Mäsových boilies je na trhu nepreberné množstvo. Drvivá väčšina je nám kaprárom, ale i kaprom už dobre známa...

 

 

Rybár tajnostkár

Rybár tajnostkár

 

Nedávno som čítala menšiu kritiku na osobu slovenských a českých rybárov. Boli sme porovnávaní so zahraničnými rybármi, ktorí poradia, sú prívetiví, ukážu svoje top miesto i nám - cudzincom. My sa nepodelíme ani s domácimi, fotíme sa s rybami pri rákosí. Je to od nás fér?

 

 

Zimná expedícia na rieku Sáva December 2015

Zimná expedícia na rieku Sáva December 2015

Na začiatku mesiaca december sme sa rozhodli zorganizovať expedíciu na rieku Sáva v Chorvátsku . Naše rozhodnutie bolo jednoznačne správne ,  vedeli sme ,že sa vraciame do  rajskej prírody.  Niekto si položí otázku že prečo do rajskej prírody. Ja vám na túto otázku jednoducho poviem odpoveď , Okolie rieky Sáva pokrývajú veľké plochy lesov v ktorých majú domov viacero zvierat  napríklad vlk Dingo ktorý žije v blízkosti  rieky. Vlci Dingovia   sú moc hlučný hlavne vtedy  keď idú loviť vo svorke tak je  ich počuť  až do veľkej vzdialenosti . V okolí rieky vieme bežne stretnúť aj divoké kone a mnoho ďalších zvierat . Rieka SÁVA je dlhá 947km.

Chcem chytať veľké ryby, Vždy!

Chcem chytať veľké ryby, Vždy!

 

Krmivá Browning už od 3,98€ za kg
Browning získal najviac. Iba v roku 2015 viac ako 50. pohárov pre Browning Slovakia

 

 

Jesenné lopaty na stojáku

Jesenné lopaty na stojáku

 

Dnes by som Vám chcel porozprávať o mojej výprave na stojatú vodu, kde som išiel cielene chytať pleskáče. V ten deň bolo krásne slnečné počasie , lenže voda nie je vôbec teplá...

 

Nezmar na dravce ! - SPORTEX BLACK PEARL

Nezmar na dravce ! - SPORTEX BLACK PEARL

 

27.12. To nevyzeralo nijako dobre a po otvorení balkóna som zistil že vrátiť sa do periny je najlepšia voľba .hneď ako som si zaľahol nervozita v žalúdku mi dávala jasne najavo že perina nie je to čo by som naozaj chcel ..Prvý pohľad na vedľa mňa spiacu  Denisku  dokazoval, že tak skoro sa nezobudí a ja by som mohol vybehnúť trošku na rieku..

 

Nenásytník z KUNOVA

Nenásytník z KUNOVA

 

Neuveriteľný príbeh sa odohral 27.6.2015 na Kunovskej priehrade, počas akcie venovanej deťom „WORKSHOP 2015 Kunov“ organizovanej firmou SPORTS. Akcia bola v plnom prúde, počasie nám prialo, ryby boli pri chuti. 

 

 

Našiel som šnúru čo nemá chybu !

Našiel som šnúru čo nemá chybu !

Všetko čo som chcem spĺňa prívlačová šnúra QUANTUM ULTREX SUPER  8 BRAID 
Na akú diaľku počuť signalizátor záberu??

Na akú diaľku počuť signalizátor záberu??

Rozmýšľali ste niekedy pri kúpe signalizátorov s príposluchom nad tým, na akú diaľku vám dajú vedieť, čo sa deje s vašou udicou? Rozmýšľali ste nad tým, ako sú citlivé a koľko krát pípnu pri potiahnutí vlasca? Určite hľadáte  ten najlepší signalizátor a už ste  sklamaný z bežných komerčných signalizátorov, ? Parametre bežných signalizátorov sú dosah 50 – 100 m (medzi prekážkami 30 – 50 m)

Gunki spinning cup 2015

Gunki spinning cup 2015

 

4.4.2015 sa uskutočnilo prvé kolo medzinárodných prívlačových pretekov Gunki spinning cup 2015, ktoré bolo prvé zo štyroch prívlačových pretekov Kinder spinning tour 2015. 

 

Preteky nám zachráni ZIG BALLS

Preteky nám zachráni ZIG BALLS

 

Tento rok sme sa s parťákom  rozhodli po prvý raz vyskúšať väčšie rybárske preteky. Z niekoľkých zaujímavých pretekov sme si nakoniec  vybrali štvordňový pretek s názvom Kunovský kapor na našej domácej vode. Dúfajúc, že znalosť revíru bude pri pretekoch výhodou. Navyše, pretek bol súčasťou  kaprálskej ligy organizovaný firmou Sports.

 

Zážitky s podvodnou kamerou. Neberú? Neznamená, že tam nie sú !

Zážitky s podvodnou kamerou. Neberú? Neznamená, že tam nie sú !

 

Technika ide stále dopredu, to každý z nás vidí a my rybári nie sme  výnimkou. Dnes by som Vám chcel trošku predstaviť ďalší výdobytok modernej techniky - podvodnú kameru Vexilar. Naskytla sa mi príležitosť otestovať tento vynález, bol by hriech to nevyskúšať.

 

Pasta z boilies

Pasta z boilies

 

Určite ste zažili situáciu, kedy rybám moc nechutilo a bolo potrebné nástrahu zatraktívniť. Je veľa spôsobov ako nástrahu zvýrazniť od ostatných a prinútiť rybu aby si vybrala práve tú vašu.

 

Posledná letná výprava

Posledná letná výprava

 

Prázdniny utiekli ako voda a už zostáva len pár dní do konca. Hlavou  mi prebehla myšlienka, skúsiť na dva dni si výjsť na Sĺňavu. Volám bratovi, ktorého rýchlo prehováram a nezostáva mu nič iné, ako súhlasiť.

 

Rozlúčka s mojou srdcovkou

Rozlúčka s mojou srdcovkou

 

Keď že sa naša najväčšia miestna priehrada „musí“  na prelome augusta a septembra vypúšťať, smerujú moje voľné chvíle práve sem, aby som sa s tunajšími kaprími krásavicami a krásavcami  rozlúčil tak, ako sa patrí. Naplánoval som si hneď dve výpravy a to na začiatku júla a augusta.

 

Meniny

Dnes má meniny Ján,Jano,Janko,Janík,Janíčko.
Navrch stránky
×

Pridajte sa k nám

Prihláste sa na odber noviniek a získajte zľavu 8€ s dopravou zdarma pri nákupe nad 49€.

Zľava 8€ na prvý nákup