Rybárske články

Lov kapra v zime

Lov kapra v zime

Je už zima a mrzne. Veľmi. Veľká väčšina rybárov k vode v studenom a chladnom počasí nezavíta. No nájdu sa aj takí - medzi nich sa zaraďujem i ja - ktorí neváhajú chodiť na ryby za každých podmienok.

Moje rady na víkendové rybačky

Moje rady na víkendové rybačky

Najčastejšou formou rybačiek bývajú tie tzv. víkendové, ktoré zvyčajne trvajú od piatka poobedia do nedeľného rána.  V prvom rade si musíme uvedomiť, že je to pomerne krátky čas na chytenie väčšieho kapra. No pri troche šťastia a dodržaní niektorých taktík si môžete zvýšiť šance na krajší úlovok.  A preto sa vám budem snažiť prezradiť, ako lovím ja na takejto rybačke.

Apatické zubáče - negatívny vplyv splnu

Apatické zubáče - negatívny vplyv splnu

Zdravím vás, priatelia prívlačiari. Moja skúsenosť z poslednej rybačky, ktorá bola síce úspešná, ale niečo jej chýbalo a nebolo to to pravé orechové, ako sa povie. Zubáč je veľmi náladová ryba. Jeho chovanie dosť ovplyvňuje najmä počasie a tlak, ale takisto aj spln mesiaca. Klasická celodenná rybačka z člna, množstvo krásnych záberov, ale bohužiaľ väčšina nepremenená.​
RECENZIA: Objavovanie nových miest s LUCKY-m

RECENZIA: Objavovanie nových miest s LUCKY-m

Určite sa viacero z vás niekedy vybralo k vode len tak bez zámeru loviť ryby, ale zato objavovať nové miesta. Miesta, kde by sa mohli zdržiavať tie vysnívané kapitálne kapre. Nie som výnimkou. Pri potulkách, hlavne na riekach a kanáloch, kde je stále čo objavovať, som viackrát narazil na pekné zaujímavé miesta. Na prvý pohľad nádherné prostredie, ako stvorené pre ryby. No opak bol pravdou. Nad hladinou všetko vyzeralo ideálne, ale pod hladinou to už také nebolo. Preto som začal rozmýšľať, ako jednoducho a účinne zmapovať prostredie pod vodou. Zmapovať hĺbku a zloženie dna sa dá viacerými spôsobmi, ale najúčinnejšie je to za pomoci sonaru. V mojom prípade padla voľba na nahadzovací sonar. Na trhu je veľké množstvo výrobcov v rôznych cenových kategóriách s rôznou výbavou, počnúc úplne základnými s čiernobielym obrazom až po plnofarebné s GPS. Po dlhom zvažovaní možností, ktorý sonar by mi vyhovoval najviac, som sa rozhodol pre nahadzovací sonar od firmy LUCKY – model FF518.

Prívlač: Plast či guma?

Prívlač: Plast či guma?

Povieme si niečo o nástrahach na lov zubáčov. Z mojich skúseností lovím radšej na gumenné nástrahy, tzv. kopytá. Mám ich veľmi rád pri love dravých rýb, a to z jedného jediného dôvodu. Vedia dokonale napodobniť živú nástrahu. Po pravde nebránim sa ani plastovým woblerom. Tam ma hlavne upútali dokonalé tvary a farby týchto nástrah. Gumenné nástrahy používam takmer všade, kde sa dá chytať. Nikdy ma ešte nesklamali. Týka sa to aj chytených rýb. Veľmi rád používam výrazné, krikľavé farby - či už v čistej alebo zakalenej vode. 

Tvrdia, že sú najlepší. Pravdivo o rybách v štyroch videách

Tvrdia, že sú najlepší. Pravdivo o rybách v štyroch videách

Ako si vybrať kvalitný sonar na ryby? Pri jeho výbere buďte prezieravý. Zvážte technické parametre a reálne schopnosti, nedajte sa zlákať šikovnými marketingovými ťahmi. 

Vábničkové výlety - Nonstop pri vode...

Vábničkové výlety - Nonstop pri vode...

Za poslednú dobu sa toho o vábničke popísalo veľmi veľa. Každá taktika, ktorá je venovaná cielenému lovu sumcov, je plná napätia adrenalínu a veľkého očakávania. Sumce sú pri svojich útokoch agresívne a podráždené a aj 70cm sumec dokáže rozpumpovať srdce na maximum. Vábničkou je lov zaujímavý iba pre rybárov, ktorí vlastnia nejaký ten čln a samozrejme poriadnu výbavu na lov z člna. Všetko náradie cez bižutériu až po navijak musia byť na silovú rybačku, lebo nikdy nevieme, čo sa nám príde pozrieť na našu nástrahu a stratiť životnú rybu kvôli slabému článku vo výbave nestojí za to...

Napínajte ryby správne

Napínajte ryby správne

Pri vode sa objavuje stále viac a viac „sumca chtivých“ rybárov, brehy riek sa neúnosne zapĺňajú. Každý s nádejou čaká na rybu svojich snov a každý tomu obetuje takmer všetko. Veľa týchto začiatočníkov mi často kladie otázky aké ryby napínať, ako napínať a podobne. Spôsobov správneho nastraženia rýb, alebo jednoduchšie napínania je niekoľko. Vždy to ale záleží v akom prostredí lovíte, či sa jedná o vodu stojatú alebo prúdiacu, a úplne na záver treba pripomenúť vody zahraničné, kde je povolené to, čo je u nás už roky z neznámych dôvodov zakázané, a to je používanie viac trojhákov a ich kombinácií.

 

Využitie atraktorov na výrobu krmiva

Využitie atraktorov na výrobu krmiva

Pri písaní osnovy na článok pre kamaráta sa mi v mysli priplietla myšlienka z poslednej rybačky. Natáčali sme video, ako rýchlo, efektívne a lacno chytať. V dnešnej dobe už vidím prevažne len ľudí, ktorí či už z dôvodu nedostatku času alebo trendom dnešnej doby k vode nosia hotové komerčné sáčky s krmivom. Samozrejme robím to dosť často ako tester aj ja. Ale ako malý som krmivo poňal trochu inak než ostatní a malo to úžasné výsledky. Vyhrával som preteky na plaváčik a ťahal každý rok svoj tím. Tajomstvo bolo v atraktoroch a zrejme najlacnejšiom základe pre krmivo aký je aj z hľadiska výživy na vysokej úrovni...
Nemám čas, ale chcem chytať veľké kapry – každý deň !

Nemám čas, ale chcem chytať veľké kapry – každý deň !

 

Chodím do práce, snažím sa venovať deťom a rodine. Na ryby mi ostáva čoraz menej času.  Keď mám konečne 2 – 3 hodiny čas na ryby nastáva dilema. Na takú krátku dobu predsa nebudem sypať do vody drahé boilies, alebo pelety. Potom ale nič nechytím. Neriešiteľná situácia. Ak ste sa spoznali v týchto niekoľko riadkoch, čítajte ďalej. Konečne je tu riešenie

 

Viete čo nakupujú slovenskí rybári?

Viete čo nakupujú slovenskí rybári?

 

Položili ste si už niekedy otázku čo vás doviedlo k rozhodnutiu pre nákup určitého produktu? Bola to dlhodobo plánovaná akcia, alebo výsledok momentálneho náhodného popudu? 

 

U nás platí: značka = kvalita.

U nás platí: značka = kvalita.

Nezmyselné a prehnané nosnosti neznačkových vlascov vždy stáli na pozastavenie sa ako je to možné, že vynikajú tak výbornými parametrami. Odpoveď je však úplne jednoduchá: je to nemožné a zavádzajúce potencionálneho zákazníka.

Jediné na čo sa dá naozaj spoľahnúť je presvedčiť sa, či značky podliehajú prísnym kritériám a pravidlám kontrolnej asociácie EFTTA (European Fishing Tackle Trade Association). Tá ako jediná zaručuje absolútne 100% spoľahlivosť vyznačených údajov na produktoch testovaných značiek.

Dirty Devil - Čertovsky dobrý

Dirty Devil - Čertovsky dobrý

 

Mäsových boilies je na trhu nepreberné množstvo. Drvivá väčšina je nám kaprárom, ale i kaprom už dobre známa...

 

 

Sumce z plytkej vody

Sumce z plytkej vody

 

Keď píšem tento článok, máme za sebou už 2 mesiace sumčiarskej sezóny. Môžem povedať, že zatiaľ je pre mňa neskutočne úspešná...

 

 

Rybár tajnostkár

Rybár tajnostkár

 

Nedávno som čítala menšiu kritiku na osobu slovenských a českých rybárov. Boli sme porovnávaní so zahraničnými rybármi, ktorí poradia, sú prívetiví, ukážu svoje top miesto i nám - cudzincom. My sa nepodelíme ani s domácimi, fotíme sa s rybami pri rákosí. Je to od nás fér?

 

 

Lov feedrom z člna

Lov feedrom z člna

 

Feeder je známa, jemná a hlavne účinná technika lovu rýb. V poslednom období si získava čoraz viac priaznivcov hlavne svojou všestrannosťou. Feedrom sa dá loviť tak biela ryba, ako aj kapor a veľmi úspešne sa používa aj pri love nástrahových rybiek...

 

 

Zimná expedícia na rieku Sáva December 2015

Zimná expedícia na rieku Sáva December 2015

Na začiatku mesiaca december sme sa rozhodli zorganizovať expedíciu na rieku Sáva v Chorvátsku . Naše rozhodnutie bolo jednoznačne správne ,  vedeli sme ,že sa vraciame do  rajskej prírody.  Niekto si položí otázku že prečo do rajskej prírody. Ja vám na túto otázku jednoducho poviem odpoveď , Okolie rieky Sáva pokrývajú veľké plochy lesov v ktorých majú domov viacero zvierat  napríklad vlk Dingo ktorý žije v blízkosti  rieky. Vlci Dingovia   sú moc hlučný hlavne vtedy  keď idú loviť vo svorke tak je  ich počuť  až do veľkej vzdialenosti . V okolí rieky vieme bežne stretnúť aj divoké kone a mnoho ďalších zvierat . Rieka SÁVA je dlhá 947km.

Chcem chytať veľké ryby, Vždy!

Chcem chytať veľké ryby, Vždy!

 

Krmivá Browning už od 3,98€ za kg
Browning získal najviac. Iba v roku 2015 viac ako 50. pohárov pre Browning Slovakia

 

 

Jesenné lopaty na stojáku

Jesenné lopaty na stojáku

 

Dnes by som Vám chcel porozprávať o mojej výprave na stojatú vodu, kde som išiel cielene chytať pleskáče. V ten deň bolo krásne slnečné počasie , lenže voda nie je vôbec teplá...

 

Nezmar na dravce ! - SPORTEX BLACK PEARL

Nezmar na dravce ! - SPORTEX BLACK PEARL

 

27.12. To nevyzeralo nijako dobre a po otvorení balkóna som zistil že vrátiť sa do periny je najlepšia voľba .hneď ako som si zaľahol nervozita v žalúdku mi dávala jasne najavo že perina nie je to čo by som naozaj chcel ..Prvý pohľad na vedľa mňa spiacu  Denisku  dokazoval, že tak skoro sa nezobudí a ja by som mohol vybehnúť trošku na rieku..

 

Anketa

Aký druh ryby lovíte?
Kapor
Kapor35.1 %
Sumec
Sumec31.8 %
Zubáč, šťuka
Zubáč, šťuka33.1 %

Meniny

Dnes má meniny Olívia,Olča,Tadeáš,Teďo,Tadeáško.
Navrch stránky